UUTISET

Vuoden Valkkari 2018 -tulokset

Vuoden Tokokoira 2018 1. Safe Guardian’s Obedience Champion, om. Tiina Juottonen, ohj. Jaana Janhunen (60p. / 5 koetta) 2. Soul’n Mate Illusia, om. Satumarja Stenman & Mia Thel, ohj. Mia Thel (46p. /…

Vuoden 2019 jäsenmaksut

Vuoden 2019 jäsenmaksulaskut ovat lähteneet jäsenrekisteriimme ilmoitettuihin sähköpostiosoitteisiin. Jos et saanut jäsenmaksuasi, haluat päivittää osoitteesi tai sinulla on muuta jäsenyyteen…

Yhdistykseltä tukea terveystutkimuksille 2019

Yhdistyksen vuosikokouksessa 24.11.2018 päätettiin tukea valkoistenpaimenkoirien virallisia selkätutkimuksia, virallisia silmätarkastuksia ja Suomen Kennelliiton hyväksymien laboratorioiden DM-testejä…

Koiratanssin koulutusohjaajakurssi Liedossa 9.-10.2.2019

KURSSI TÄYNNÄ! 9.-10.2.2019 Koiratanssin koulutusohjaajakurssin Liedossa, Turun Murren tiloissa Kurssin johtaja - Johanna Saariluoma Kurssille otetaan enintään 12 osanottajaa. Ilmoittautumisten…

Ilmoittaudu Vuoden Valkkari -kilpailuihin!

On aika valita vuonna 2018 menestyneistä koirista Vuoden Valkkareita. Ilmoittaudu mukaan kilpailuihin tammikuun loppuun menessä. Kilpailuiden säännöt ja ilmoittautumisohjeet löydät täältä.

Uudet kotisvut on avattu!

Tervetuloa tutustumaan yhdistyksemme uudistuneisiin kotisivuihin. Täältä löydät tärkeimmät asiat yhdistykseemme ja rotuun liittyen. Yhdistys-sivulta löydät yhdistyksen toimihenkilöt yhteystietoineen,…